Celé play-out bude dost nevyzpytatelné, říká trenér házenkářů

Klíčová část sezony je tady! Ve středu 20. března startuje play-out Chance extraligy, tedy boj o udržení. V něm si to systémem doma-venku rozdá pětice Jičín, Nové Veselí, Strakonice, Hranice a Maloměřice Brno. První dva jmenované celky mají ze základní části bodový polštář a prakticky o nic nehrají, záchranu mají jistou.

Zbylému triu jde ale o hodně. Strakoničtí házenkáři do nadstavby vstoupí zostra, doma od 19 hodin přivítají přímého konkurenta ve hře o třetí místo od konce pětičlenné minitabulky, které dává jistotu záchrany. K Otavě přijedou Hranice, které mají na Jihočechy ztrátu dvou bodů.

Soupeři na sebe narazí znovu po měsíci a půl, na začátku února v rámci základní části Strakoničtí na svém hřišti zvítězili 27:25. I tentokrát budou chtít potvrdit jarní domácí formu, když uspěli ve všech třech zápasech. A hned tři dny nato zamíří svěřenci trenéra Michala Zbírala k duelu s posledními Maloměřicemi Brno, kde na podzim podlehli těsně a nešťastně 25:26.

ekají je tedy dva souboje, které mohou hodně napovědět o tom, jak se bude sezona vyvíjet. Během pár dnů mohou získat klid a pohodu, nebo si situaci notně zkomplikovat. Jak vnímá nejbližší program i celé play-out kouč?

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Domácí zápas s Hranicemi je z těch, ve kterém chceme získat dva body. Na druhou stranu, celé play-out bude vzhledem k bodovému odstupu dost nevyzpytatelné. Je to hodně otevřené, ve hře je spousta bodů. Nemáme nic jistého, musíme poctivě jít do každého utkání. Doufám, že kromě Hranic a Maloměřic můžeme pomýšlet na bodový zisk i s Jičínem nebo Novým Veselím, kdy právě Veselí jsme doma porazili. Hodně by nám to pomohlo i teď. Hlavní je zvládnout domácí zápasy. Když se nám to povede, nemusíme se příliš zabývat tím, jak hrají soupeři. Jdeme do nadstavby s tím, že chceme uhájit jarní domácí neporazitelnost a také si to užít. Je to fáze sezony, kdy si můžeme vyzkoušet období, kdy nehrajeme s týmy ze špičky či prostředku tabulky, které jsou výkonnostně jinde. Potkáme se s mužstvy, s nimiž to budou vyrovnané souboje a ukáže se, jak konstantní jsou naše výkony.“

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz