Házenkáři podlehli favoritovi se ctí o osm gólů

Na hřišti úřadujícího mistra z Plzně se naposledy v roce 2023 představili strakoničtí házenkáři. V utkání, které se neslo v benefičním duchu, potvrdili domácí roli favorita, i když hosté podali opět dobrý výkon. Nakonec však v 18. kole Chance extraligy podlehli v neděli 17. prosince Talentu 27:35 (15:20).

Jihočeši začali sympaticky, hned v úvodu se ujali dvoubrankového vedení, ovšem na konci 7. minuty domácí otočili na 4:3. Jenže Strakoničtí bojovali a v 11. minutě si vzali náskok zpátky (stav 5:6). To bylo však naposledy. Hosté drželi krok do 14. minuty, kdy vyrovnali na 7:7. Potom přišla pětigólová smršť domácích, o kterou se třemi góly v řadě postaral Ćurčić a dvěma zásahy přispěl Kosteski.

Hosté se vrátili do hry a drželi se na dostřel čtyř branek, vzápětí dokonce tří (stav 17:14 a 18:15). Poslední tři minuty před přestávkou však patřily Západočechům, kteří se prosadili ještě dvakrát a o pauze tak vedli o pět branek.

Hned po změně stran Plzeňští přidali další dva góly, Strakoničtí odpověděli stejně. Další tři minuty dopadly ve prospěch domácích v poměru 3:1, když Jihočeši zahodili sedmičku (stejně jako v první půli). Následně Plzeňané své vedení navýšili na osm branek (stav 27:19 ve 32. minutě) a ve 47. minutě to bylo o devět (29:20).

Na to tým od Otavy odpověděl dvěma přesnými zásahy, ale následovala čtyřbranková šňůra domácích, v níž navíc nevyužili ještě sedmičku. Manko hostů tedy v 54. minutě narostlo až na jedenáct gólů – 33:22. Následující tři a půl minuty patřily jasně Strakonickým, vsítili v nich čtyři branky, domácí skórovali poté dvakrát, ale poslední slovo měl Kryštof Lukeš ze sedmičky na konečných 35:27.

Nejlepším střelcem zápasu byl s osmi góly exstrakonický Martin Nový, který od této sezony hájí barvy Plzně. Leonard Kaplan, který v předešlém ročníku rovněž hrál ve Strakonicích, dal čtyři branky, stejně jako Martin Říha, jenž u Otavy působil ještě dříve. Za Strakonice byl nejlepší Adam Nejdl se šesti zásahy.

FAKTA

Chance extraliga – 18. kolo: Talent tým Plzeňského kraje – HBC JVP Strakonice 1921 35:27 (20:15). Branky: Nový 8, Ćurčić 7, Kaplan, V. Dubský, Říha 4, Vinkelhöfer 2 (1), Kosteski, Šafránek 2, Stehlík, J. Dubský 1 – A. Nejdl 6, M. Nejdl, Wildt 3 (1), Bernhard, Nolč, Landsinger 3, Němec 2, K. Lukeš 1 (1), Bičiště, Sedláček, Mirek Tíkal 1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 4:3. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 680.

Další výsledky: Nové Veselí – Lovosice 26:32, Karviná – Maloměřice Brno 35:19, Jičín – Dukla Praha 27:29, Kopřivnice – SKKP Brno 38:31, Frýdek-Místek – Hranice 38:22. Volno mělo Zubří.