Nohejbalisté na úvod remizovali v Trhových Svinech

První kolo krajského přeboru v nohejbalu mužů vyslalo strakonické nohejbalisty do Trhových Svin. Vzhledem k tomu, že venkovní hřiště nebylo způsobilé, přesunuly se oba týmy do nedaleké haly. Do prvního zápasu deblů proti domácí dvojce Hohenberger, Chuchel nastoupili Vlas s Žilákem, kteří celkem rychle ztratili první set, ale ve druhém padli až za devítek. Vyrovnání v druhém deblu ve třech setech zařídili nová letošní posila Toman a Majewski. Následující první zápas trojic byl, po mnoha chybách v mezihře a řadě neproměněných útocích, jasnou záležitostí pro domácí. Strakoničtí prohrávali 2:1 a bylo načase zatáhnout za záchrannou brzdu. To přesně udělali Toman a do té doby nevýrazně hrající Majewski. Ti vyhráli v infarktovém zápase ve třech setech. Poté Vlas s Žilákem složili reparát a rychle se vypořádali s druhou domácí dvojicí, čímž poslali strakonické do vedení 3:2. Poslední dílčí zápas v podobě druhých trojic se nevyvíjel pro strakonické vůbec dobře, ale po jasně prohraném prvním setu vstali Majewski, Toman a Žilák z mrtvých a dotlačili Hohenbergerovu trojku do třetí sady. Bohužel ani tři mečboly nestačili mužům od Otavy na výhru. Proto se oba týmy podělili o body – 3:3.

Za tým TJ ČZ Strakonice bodovali:

Dvojice – Toman, Majewski – 2, Vlas, Žilák – 1

Vedoucí týmu Zbyněk Žilák: „Na první zápas jsme vyjeli v pěti lidech, což není úplně optimální. Popravdě jsme trochu zklamaní, protože ve třetím setu poslední trojice vedeme 9:7 a nejsme schopni hru ukončit a tím jsme soupeři darovali bod. Evidentně se projevila absence některých hráčů na trénincích v zimní přípravě, proto souhra v trojkách občas dřela. Na druhou stranu můžeme stavět na hře dvojic, které jsme vyhráli tři ze čtyř. Jinak si myslím, že byl k vidění slušný nohejbal z obou stran. Příští sobotu v domácím areálu nás čeká od 12:00 hod. NK Dynín a zde budeme v plné sestavě. Přijďte nás podpořit.“