Krajský přebor žáků odstartoval turnajem dvojic

Nejen mužská krajská soutěž v nohejbalu se rozjela, alei ti podstatně mladší přišli na řadu. V neděli 28. Dubna za chladného počasí proběhl na strakonické Habeši první ze série turnajů v rámci krajského přeboru žáků družstev v nohejbalu. Přihlášeno bylo celkem 7 dvojic ze tří oddílů. A sice tři dvojice z Vlachovo Březí, tři dvojice postavili domácí TJ ČZ Strakonice a jedna z Radomyšle. Ta nakonec celý turnaj ovládla a ve velmi pěkném finále porazila právě strakonické „áčko“. To tedy bralo stříbro a bronz čekal na strakonické „céčko“. Nutno dodat, že byly k vidění velmi bojovné výkony u začínajících nohejbalistů a místy i pěkné výměny a smeče od mladíků déle hrajících nohejbal.

„Navzdory chladnému počasí se turnaj vyvedl a bylo velmi příjemné sledovat mladé nohejbalisty, jak bojují o každý balon. Byl to jeden z několika turnajů, na kterém je bodované každé umístění, které se poté zohledňuje v závěrečné tabulce celé soutěže. Za tým TJ ČZ Strakonice jsem velmi spokojen, protože naše áčková dvojice Hrubý, Votava hrála celý turnaj velmi dobře a až ve finále těsně podlehla favorizované Radomyšli. Velkou radost máme také ze hry a zejména nasazení kluků z našeho béčka a céčka. Béčko vybojovalo velmi pěkné třetí místo a céčko sice skončilo poslední, ale doslova dřeli o každý míč a nedali nic zadarmo, ačkoliv jsou to kluci, kteří kopou doslova pár měsíců. Za bezproblémový průběh turnaje dobrou organizaci chci poděkovat členům oddílu nohejbalu TJ ČZ Strakonice a za perfektní občerstvení v podobě řízečků s hranolky patří dík manželům Polákovým,“ uvedl krajský koordinátor mládeže Petr Votava.

Další turnaj mají mladí nohejbalisté na programu 5. května v neděli od 9 hodin v Radomyšli v podobě turnaje trojic.

Medailová umístění:

1. Radomyšl – Ježek, Hendrych, Mandl