Další medaile pro strakonické badmintonisty

V sobotu 25. května proběhl v Českých Budějovicích Oblastní přebor jednotlivců U13 v badmintonu, na kterém bodovali Běta a David Hrdličkovi.

Společně obsadili třetí místo ve smíšené čtyřhře. Běta posléze obsadila stejnou příčku i v singlu a nakonec si odnesla 1. místo z deblu. V singlu se Běta dostala až do semifinále, kde nestačila na vítězku soutěže Terezu Štěrbovou (TJ Sokol ČB), s níž prohrála až po třísetové bitvě. Ve smíšené čtyřhře se s Davidem opět dostali do semifinále, ale osud jim nepřál a znovu narazila na Terezu Štěrbovou s Leopoldem Mrázem (SK Badminton Tábor) a prohráli těsně (21:23, 20:22). Naštěstí nemusela dlouho smutnit, v deblu s parťačkou Michaelou Jersenovou (TJ Sokol ČB) hladce přešly v prvním kole přes duo Sovová (TJ Sokol Křemže), Štěrbová (21:10, 21:3) a oplatila jí tak prohry z předešlých kol. Nakonec se dostaly do finále, kde si obdobným způsobem poradily se Svitáčovou, Dvořákovou (obě Sportovní klub Badminton Český Krumlov) (21:15, 21:9).

Připravil Jiří Smetana