Ze souboje týmů o první body Strakoničtí vyšli smutní

Věřili si, bojovali až do konce, ale první bodový zápis opět neudělali. Ani na sedmý pokus. Strakoničtí házenkáři podlehli v neděli 8. října v 7. kole Chance extraligy 28:31 (13:19) na hřišti Hranic. Souboj týmů z konce tabulky, které měly jako jediné před vzájemným měřením sil na kontě nula bodů, tak vyzněl pro mužstvo z Moravy.

Jihočeši doplatili na to, že dovolili domácím výrazněji ve skóre odskočit. A to hned v prvním poločase. Úvodních deset minut bylo vyrovnaných (stav 6:5), potom se však soupeř prosadil třikrát v řadě a rázem vedl o čtyři branky. Následně se jeho náskok zvýšil až na pět gólů, hosté se dokázali přiblížit maximálně na tři trefy.

Ve 26. minutě skončilo utkání pro Marka Nejdla, který viděl červenou kartu. Hranice pak za necelé tři minuty vylepšily své vedení až na 19:11 ve 28. minutě. Strakoničtí alespoň do přestávky dvěma zásahy stav korigovali.

Vstup do druhé půle se jim vydařil výborně, odstartovali ho tříbrankovou šňůrou a snížili na 19:16. Rázem byli znovu ve hře. Domácí ale opět dokázali odskočit na pět i šest branek, Jihočeši však nic nevzdávali, i když čtvrt hodiny před koncem prohrávali 20:26. Následující desetiminutová pasáž jim ale vyšla fantasticky, opanovali ji v poměru 6:1 a dotáhli se v 55. minutě na rozdíl jediné trefy – 27:26.

Vše bylo znovu otevřené. Domácí trenér si vzal time-out, po němž jeho svěřenci skórovali, následně hosté dostali dvouminutový trest a znovu inkasovali – 29:26 na začátku 57. minuty. Snížení zařídil Adam Nejdl ze sedmičky, potom ovšem dvakrát za sebou skórovali domácí, čímž dali na své vítězství definitivně razítko. David Bičiště v posledních sekundách skóre už jen korigoval. Do utkání za Strakonice po dlouhodobém zranění naskočil pivot Martin Němec, který si připsal čtyři góly.

FAKTA

Chance extraliga – 7. kolo: TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 31:28 (19:13). Branky: Pelák 9, Padalík 6 (1), Kučera 6, Korger 5, Piwko 4 (1), Kubeša 1 – Bičiště 7, Zdychynec, Němec 4, Wildt 3 (1), Bernhard, Nolč 3, Fencl 2, A. Nejdl 1 (1), M. Nejdl 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3:4. Bez ŽK. ČK: 0:1 (26. M. Nejdl). Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 126.

Další výsledky: Dukla Praha – Zubří 36:30, SKKP Brno – Jičín 34:28, Lovosice – Kopřivnice 26:27, Nové Veselí – Frýdek-Místek 23:37, Talent tým Plzeňského kraje – Karviná 28:22. Volno měly Maloměřice Brno. Předehrávka 8. kola: Karviná – SKKP Brno 36:26.