Házenkářům se mistrovská premiéra nepovedla

Debaklem vstoupili do nového ročníku Chance extraligy strakoničtí házenkáři. Na hřišti vicemistra z Karviné byli v sobotu 2. září bez nároku, odjeli poraženi vysoko 14:32 (6:21). Loni tam svěřenci trenéra Michala Zbírala podlehli na úvod soutěže o 13 gólů.

Domácí od začátku kralovali, otěže zápasu drželi pevně v rukách a nedali Jihočechům šanci. Po necelých dvanácti minutách vedli 8:1, ve 20. minutě jejich náskok narostl na 14:2, do přestávky byl rozdíl ve skóre hrozivých patnáct branek. Hosté nevyužili jednu sedmičku. Druhé dějství už bylo vyrovnanější, i tak domácí náskok ještě navýšili, i když už jen o tři góly.

KOMENTÁŘE TRENÉRŮ

Michal Brůna, Karviná: „Slušný první poločas z naší strany a výborný výkon brankáře Mokroše. Ve druhém poločase jsme však nenavázali na naši dobrou obranu z úvodní půle a soupeř nám nasázel více gólů, než bych si představoval. Jsem rád za Dominika Soláka, který poprvé nastoupil po zranění z finálového zápasu s Plzní. Začíná se pomalu dostávat do herní formy.“

Michal Zbíral, Strakonice: „Myslím si, že to byl krutý výsledek, ale asi to odpovídá tomu, kde se týmy nachází a jak na tom jsou. Jsem rád, že jsme bojovali do konce a nic nevzdali. Byly tam hloupé chyby, ale musíme se od tohohle odpíchnout. Věděli jsme, že taková utkání mohou přijít a musíme se dobře připravit na pro nás důležité zápasy. Bohužel prostě start sezony máme už podruhé tady, pro nás je to nesmírně těžké. Máme tam spoustu chyb a nesehranosti. Musíme prostě pokračovat dále.“

FAKTA

Chance extraliga – 1. kolo: HCB Karviná – HBC JVP Strakonice 1921 32:14 (21:6). Branky: Skalický 6 (1), Patzel 4, Harabiš 3 (1), Prašivka, Solák, Široký, Nantl 3, Růža, Franc 2, Živanov, Plaček, Užek 1 – Sedláček 3, Wildt 2 (1), Nolč, Bičiště 2, Bernhard, Fencl, M. Nejdl, Brůha, Michal Tíkal 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 3:5. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:1. Diváků: 721.

Ostatní výsledky: Talent Plzeň – Lovosice 37:29, Maloměřice Brno – Frýdek-Místek 27:28, Zubří – Kopřivnice 26:25, Dukla Praha – Nové Veselí 27:26, SKKP Brno – Hranice 36:25. Volno měl Jičín.