Házenkáři zahájili přípravu i s novými tvářemi, společné soustředění letos nebude

Házenkáři Strakonic zahájili v úterý 18. července v podvečer přípravu na nový ročník extraligy. Trenér Michal Zbíral měl na úvodním tréninku k dispozici 18 hráčů, z toho i řadu nováčků. Několik dalších hráčů pak z různých důvodů chybělo.

Až dosud se všichni hráči připravovali individuálně, na konci minulého týdne se uskutečnilo jejich testování. Letošní příprava se podle kouče bude lišit, protože tým už ví, co od nejvyšší soutěže očekávat. „Spíše budeme navazovat na předešlý ročník,“ doplnil. „Hráči dostali individuální plány, takže u nich předpokládám, že jsou nějakým způsobem fyzicky připraveni. Začneme od základních věcí a postupně se více zaměříme na detaily a věci, které nás v minulé sezoně trápily,“ přiblížil Michal Zbíral. Co se týče počtu tréninků, ty podle něj v aktuálních podmínkách zintenzivnit nelze.

Hráče nyní nečeká jen fyzická příprava, začali rovnou s míčem. „Fyzická část se bude prolínat celou přípravou. A přípravné zápasy, které máme naplánované, nám dají víc než běhání na tréninku. Uvidíme, co nám utkání ukáží. Postupem času se také vykrystalizuje osa týmu, kterou už teď mám nějakým způsobem v hlavě, ale určitě se to ještě bude měnit,“ nastínil trenér. Důležité podle něj bude zapracovat nové hráče a doladit celkově souhru tak, aby si na sebe všichni co nejvíce zvykli. Absence, které mužstvo postihly, se z jeho pohledu promítnou hlavně v obraně.

Celou přípravu absolvuje tým čistě v domácích podmínkách, žádné vícedenní soustředění jako v minulosti není tentokrát v plánu. „Soustředění nebude, protože kluci si plní pracovní povinnosti a je těžké to skloubit tak, abychom tam byli v dostatečném počtu. Některé víkendy ale využijeme pro sehrání přípravných zápasů i na tréninky, kdy budou třeba intenzivnější,“ vysvětlil Michal Zbíral.

Změny v týmu

A k jakým změnám v kádru tedy došlo? Už po sezoně se rozloučil kapitán Tomáš Pek, který ukončil své působení v áčku a plánuje si zahrát už jen za B-tým. Do Plzně odešli Martin Nový a také Leonard Kaplan. Do nižších německých soutěží zamířili Darek Zach a brankář Filip Kaiser, skončil také gólman Jan Misař. Nepokračuje ani Lukáš Baierling.

Staronovou tváří HBC je Ondřej Sedláček, který bude u Otavy hostovat ze Šťáhlav, přičemž zápasovou prioritu bude šikovná spojka mít pro extraligu. Dále je ze Šťáhlav v jednání další působení pivota Tomáše Brůhy, který se už ve Strakonicích také představil, a nově také spojky Lukáše Nolče. U nich se řeší zápasová priorita. „V případě oboustranné spokojenosti budou hrát oba extraligu ve Strakonicích,“ zmínil šéf klubu Miroslav Vávra.

Dále s Talentem Plzeň klub řeší působení levého křídla Adama Bernharda, který by měl přijít na limitovaný přestup. „Myslím, že se domluvíme a Adam nás posílí,“ poznamenal Miroslav Vávra. S mužstvem vstoupil do přípravy také Filip Zdychynec, který se loni vrátil do druholigového béčka. A ještě jedna staronová tvář, velmi zkušená, bude k dispozici. Gólman Jakub Jareš. „Požádali jsme ho o výpomoc, kdyby bylo v sezoně potřeba zaskočit třeba kvůli úrazu některého z dvojice brankářů Jindra Mráz – Mirek Tíkal. Jakub Jareš bude tedy třetím gólmanem,“ upřesnil šéf klubu.

Žádní další hráči aktuálně v jednání nejsou. Otázkou však bude, kdo z končících dorostenců se zapracuje do A-týmu. „Největší šanci zahrát si za A-tým má asi Michal Tíkal. Pokud se dorostenci do prvního týmu nedostanou, budou pokračovat v béčku ve druhé lize,“ uzavřel Miroslav Vávra.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz