Starší žáci zvládli na sto procent i druhé kolo Žákovské ligy

Pokračují v nastoleném trendu. Starší žáci strakonické házené jsou i po druhém turnaji v čele tabulky Žákovské ligy. K úvodním prosincovým domácím čtyřem výhrám přidali v neděli 22. ledna další čtyři, které přivezli z Litovle. Tam každému ze soupeřů nasázeli minimálně dvě desítky branek. Porazili Ivančice 20:17, následně jasně přehráli Litovel 24:15, zvládli vyrovnanou bitvu se Zlínem nakonec v poměru 22:19 a na závěr si v jihočeském derby lehce poradili s Třeboní 21:11. Spolu s Duklou Praha mají na kontě plný počet 16 bodů.

Strakoničtí na turnaj vzhledem ke vzdálenosti odjeli už o den dříve, domácí jim nabídli ubytování v domově mládeže. Ubytování bylo podle trenéra Zbyňka Korce, který tým vede spolu s Václavem Hokrem a ve spolupráci s Davidem Bičištěm, nad očekávání. „Pokud mám hodnotit turnaj jako celek, jsme všichni moc rádi, že jsme vše opět zvládli za plný počet bodů. Očekávání se naplnila, narazili jsme na kvalitnější soupeře v porovnání s prvním kolem – kromě Lovosic, ty kvalitu měly. Po zásluze jsme tedy setrvali na první příčce aktuální tabulky soutěže,“ hodnotil kouč.

V prvních třech duelech to podle výsledků nevypadá na úplně jasnou záležitost. „Do každého zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme si představovali a co jsme po hráčích chtěli. To znamená, že jsme vždy v úvodu utkání po několika málo minutách vedli a pět a více branek. Místo toho, abychom udrželi rytmus a utekli soupeřům do většího rozdílu a tím duely jednoznačně překlopili na naši stranu, jsme malinko polevili a soupeři se s námi drželi v tomto minimálním výsledkovém rozdílu až do konce,“ popsal Zbyněk Korec.

Na tomto je podle něj nutné zapracovat, aby něco takového družstvo neopakovalo a hráči se tak zbytečně nepřipravovali o síly, které by jim v utkáních se špičkovými soupeři republiky mohly chybět. „Dalším důvodem, proč jsme jednoznačněji zápasy nezvládli bylo i to, že chlapcům v porovnání s prvním kolem úplně nevycházelo zakončení. U obdržených branek to bylo také smolné, brankářům chyběla trocha štěstí. Ale na tom nic nemění to, že jsme turnaj zvládli a odvezli si tolik kýžených osm bodů. Za výsledek a i předvedený výkon jsme samozřejmě svěřencům poděkovali,“ zdůraznil trenér.

Všichni tři trenéři si podle jeho slov ještě zápasy 2. kola soutěže vyhodnotí. „Pustíme se pak do další práce tak, abychom kluky co nejlépe připravili na další kolo a podařilo se nám ho opět zvládnout za plný počet bodů,“ uzavřel Zbyněk Korec. Třetí turnaj odehraje tým od Otavy v neděli 19. února, jeho hostitelem bude VŠ Plzeň. Strakoničtí se utkají s Náchodem (20. místo), Polankou nad Odrou (18. místo), Frýdkem-Místkem (11. místo) a domácím týmem VŠ (22. místo).

FAKTA 2. KOLA

Strakonice – Ivančice 20:17 (15:7), branky: Korec 6, Kolesnyk 5, Hrdlička 3 (1), Panuška 3, Kobliha, M. Vondra, L. Bilík 1.

Litovel – Strakonice 15:24 (9:12), branky: Kolesnyk 11, Korec 4, Hrdlička, M. Vondra, L. Bilík 2, Panuška, Kobliha, Hokr 1.

Zlín – Strakonice 19:22 (11:11), branky: Kolesnyk 7 (2), Korec 7, Kobliha 5, Panuška, Hrdlička, L. Bilík 1.

Strakonice – Třeboň 21:11 (11:6), branky: M. Vondra 5, Vršecký, Korec, Kolesnyk 3, Hokr 2 (1), Večeřa, Panuška 2, Hrdlička 1.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz