Loni zlato, letos strakoničtí muži brali ze závodů dračích lodí bronz

Obhajoba nevyšla. Strakoničtí muži v neděli 18. srpna opět startovali na druhém ročníku závodů dračích lodích Strakonický drak, ale loňské prvenství nezopakovali. Letos skončili „až“ třetí, když je ve finále předhonily dva týmy složené z vojáků strakonické armády, které před rokem porazili.

Konkurence byla letos větší, startovalo více posádek než loni. Tým HBC závodil v kategorii FUN, kde bylo 14 družstev, v „profi“ kategorii SPORT si to rozdaly tři týmy. Rozdíly mezi úspěšnými a neúspěšnými byly minimální.

To potvrdil i kapitán strakonických házenkářů Martin Mošovský. „Šlo o setinky. Měli jsme informace, že kluci z armády měsíc dva trénovali, takže letos by bylo spíše překvapení, kdybychom vyhráli. Ale jsme rádi i za třetí místo. Byla to zábava, stejně jako loni, tak jsme to pojali,“ prohlásil chvíli po finálovém závodě. Soupeřům samozřejmě pogratuloval a současně vyslal s úsměvem na tváři k posádkám Rakeťáků 1 a 2 slova: „Příští rok jim to vrátíme.“

Přiznal, že letošní ročník byl náročnější než ten premiérový. „Strachovali jsme se vůbec o to, jestli postoupíme do finále. Máme co trénovat. Myslím, že jsme si to pokazili v rozjížďkách, v nichž jsme zůstali na třetím místě a znamenalo to třetí dráhu pro finále. Ta, jak jsme se shodli i se zde startujícími profíky, byla nejpomalejší,“ vylíčil.

Z atmosféry i samotných závodů byl celkově nadšený. „Doufám, že příští Strakonický drak se povede minimálně stejně tak. Sedmnáct posádek na druhý ročník, to je opravdu paráda. Nakonec, proč by jich za rok nemohlo být ještě víc?“ uzavřel kapitán.

 

POŘADÍ (TOP 3)

Kategorie FUN: 1. Rakeťáci 1, 2. Rakeťáci 2, 3. HBC Strakonice 1921.

Kategorie SPORT: 1. Pohodáři Kadaň, 2. Klub třeboňských kaprů, 3. Hladoví Hroši.

Složení posádky HBC Strakonice 1921: Marek Nejdl (bubeník), Roman Nejdl, Adam Nejdl, Martin Mošovský, Tomáš Pek, Michal Zbíral, Filip Zdychynec, Ondřej Landsinger, Samuel Miklas, Petr Brůček, Tomáš Samek, Miroslav Krenk.