Daniel Přech se nominoval na mistrovství republiky

V sobotu 20. ledna se v Českých Budějovicích konal oblastní přebor v badmintonu dětí v kategorii U11. Za TJ ČZ Strakonice se ho zúčastnil Daniel Přech (U10). 14 přihlášených chlapců z celých jižních Čech bylo nejprve rozděleno do třech skupin. Ve své skupině porazil Daniel v prvním zápase Vojtěcha Prayera (TJ Sokol Křemže) 11:9, 11:8 a ve druhém zápase Filipa Šimega (TJ Sokol Vodňany) 11:10, 11:7. V dalším kole bohužel prohrál 5:11, 6:11 s pozdějším vítězem celého turnaje Zdeňkem Jersonem (TJ Sokol České Budějovice). V posledním napínavém souboji ve skupině porazil ve třísetové bitvě Antonína Poláka (Sportovní klub Badminton Český Krumlov) 10:11, 11:7, 11:6.

Díky tomu postoupil do vylučovacího systému K. O., kde ve čtvrtfinále porazil Ondřeje Novotného (TJ Sokol České Budějovice) 11:8, 11:3. v semifinále ale bohužel nestačil na Tobiáše Opálku (TJ Sokol České Budějovice) a prohrál 8:11, 5:11 a čekal ho rozhodující souboj o třetí místo a bronzovou medaili s Tomem Zimou (TJ Sokol Vodňany). Sebral ale ještě zbytek všech svých sil a Toma porazil 11:9, 11:8 a tím si vybojoval krásné třetí místo a nominaci na mistrovství České republiky, které se bude konat o víkendu 3. – 4. února v Českých Budějovicích.

Danielovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech na mistrovství České republiky.

Popisek fotky: Daniel Přech (vpravo) při vyhlášení vítězů oblastního přeboru Jihočeského kraje U11.

Připravil Josef Smetana