Zlaté medaile pro badmintonistku Hrdličkovou

V sobotu 13. ledna se v Plzni konal GDP Turnaj U-13,15 jehož se zúčastnila Běta Hrdličková a z chlapců David Hrdlička s Lukášem Malým (všichni TJ ČZ Strakonice).

Lépe se dařilo Bětě, která potvrdila roli nasazené jedničky a jak v singlu, tak i v deblu si bez jediného zaváhání dokráčela pro 1. místo. Ze své skupiny postoupila z prvního místa a kvalifikovala se tak do čtvrtfinále, kde si lehce poradila s M. Hradilovou (21-3, 21-4). Ten nejtěžší zápas ji ovšem čekal až v následujícím střetu s Isabelou Svitáčovou. Zápas se hrál na tři sety a bojovalo se až dokonce. V posledním rozhodujícím setu po emotivně vypjaté bitvě zvítězila Běta 22-20. V následujícím finále se již nic nedramatizovalo a Běta porazila P. Bártovou (21-11, 21-16).

Debl odehrála s Isabelou Svitáčovou (SK Badminton Český Krumlov). Na konto si připsaly tři výhry po té, co porazily páry Hradilová, Skořepová (21-10, 21-7), Charouzová, Štampachová (21-6, 21-16) a Bártová, Vošahlíková (21-8, 18-21, 21-15), čímž se umístily na prvním místě.

Davidovi ani Lukášovi se nepovedlo postoupit ze skupiny do boje o první příčky, a tak alespoň zabojovali o lepší umístění. David po nevyvedeném začátku ani jednou nezaváhal a obsadil 9. místo. Lukáš o divizi výše v U-15 bral 19. pozici. Posléze si zahráli čtyřhru, ve které se umístili na 6. místě.

Připravil Jáchym Kvěch