Běh mestěm Strakonice má za sebou čtyřiadvacátý ročník

Bezmála dvě stovky běžců přilákal čtyřiadvacátý ročník Běhu mestěm Strakonice, který se jako tradičně uskutečnil 21. srpna. Tentokrát se stal součástí oslav stého výročí vzniku Československé republiky a čtvrt století České republiky. Především ale znovu připomněl srpnové události roku 1968 a okupaci země, od které letos uplynulo rovných 50 let. Start a cíl byl opět v prostoru u letního kina Strakonice, na závodníky čekala trať o délce 3,3 nebo 6,3 kilometru.

Akci připravila Tělovýchovná jednota ČZ Strakonice ve spolupráci s 25. protiletadlovým raketovým plukem Strakonice, ČUS Strakonice, ČZ Strakonice, pod záštitou Města Strakonice a Jihočeského kraje.

Jak vypadalo pořadí na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích?

Muži I (19 – 39 let): 1. Roman Budil (PK Vytrvalci RB), 2. Pavel Kubričan (Saucony Praha), 3. Jiří Csirik (Atletika Písek).

Ženy I: 1. Valerie Soukupová (SK Studenec), 2. Carmen Beshirová (SK Zdice), 3. Barbora Kohnová (Strakonice).

Junioři: 1. Martin Šilhánek (Jince).

Muži II (40 – 49 let): 1. Jan Bláha (AK Kroměříš(-ž)), 2. Radek Valíček (Osek), 3. Karel Juráň (TT Tálín).

Muži III (50 – 59 let): 1. Ervin Beshir (SK Zdice), 2. Erik Svoboda (Atletika Písek), 3. Václav Pelc (Vytrvalci Strakonice).

Muži IV (nad 60 let): 1. Alois Šatra (Tatran Velké Hydčice), 2. Zdeněk Jašarov (SKP České Budějovice), 3. Václav Marek (Mníšek pod Brdy).

Ženy II: 1. Ludmila Dokulilová (Sokol Stachy), 2. Helena Kristková (Symbio), 3. Věra Kohoutová (Praha).

Žáci: 1. Jan Houška (Biatlon Strakonice), 2. David Vyskočil (Ski klub Vimperk), 3. Matěj Novák (Ski klub Strakonice).

Žákyně: 1. Anežka Krásová (Strakonice), 2. Patricie Petra Němcová, 3. Johanka Hůrková (obě Ski klub Strakonice).

Dorostenci: 1. Petr Vyorálek (Sedlice), 2. Josef Kohout (Praha), 3. David Žák (Sedlice).

Dorostenky: 1. Veronika Hurtíková (PK Vytrvalci RB), 2. Emma Gayraud (Strakonice).

Příchozí – muži: 1. Martin Hoffman (Strakonice), 2. Milan Pavlovič (AC Mnichov), 3. Marcel Prais (Sokol Křemže).

Příchozí – ženy: 1. Nikola Filková (Strakonice), 2. Lada Brandová (Ski klub Strakonice), 3. Kateřina Nováková (Musher klub JCC).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE

Zdroj: Týdeník Strakonicko (www.jcted.cz)