Efektivita zakončení rozhodla o porážce s Duklou

Sérii tří zápasů proti týmům ze špičky tabulky začali strakoničtí házenkáři jasnou porážkou. V sobotu 23. září podlehli doma ve 4. kole Chance extraligy na vítězné vlně jedoucí Dukle Praha vysoko 23:35 (8:17) a na premiérový bodový zisk tedy stále čekají. V tabulce jim nadále patří poslední 13. místo.

Jihočeši odehráli vyrovnanou partii, jenže… Stejně jako v předchozích zápasech zklamali v koncovce. Citelné to bylo zejména v prvním dějství, kdy udělali opět hrdinu z hostujícího brankáře Tomáše Petržaly (ten je stejně tak vychytal i v domácím utkání v minulé sezoně a v obou případech byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu), který zavřel branku a měl i štěstí, když ho několikrát zachránila branková konstrukce. Proto za 30 minut domácí hráči skórovali jen osmkrát! Pokračující bolestí bylo také proměňování sedmiček, v úvodní půli Strakoničtí nedali hned tři (soupeř jednu).

Těsný stav trval jen sedm minut (3:4), v 15. minutě už Dukla vedla o pět branek (stav 5:10). Ve zbylém čase do přestávky domácí skórovali už jen třikrát, soupeř sedmkrát, čímž náskok výrazně narostl. Takže bylo víceméně rozhodnuto. Jihočeši nevyužili 11 tutových šancí a s ohledem na zbytečné ztráty, nevynucené chyby a rovněž neproměněné šance hostů měl být stav v poločase spíše vyrovnaný, anebo přinejmenším rozdíl ve skóre kolem dvou tří gólů.

Ve druhém poločase už se hrálo v poklidu, spíše se jen dohrávalo. Strakonickým se zápas nijak zdramatizovat nepodařilo, Dukla si i po prostřídání náskok udržovala a často střílela jednoduché branky. Oba celky ještě neproměnily po jedné sedmičce. Nakonec domácí prohráli druhé dějství 15:18. Za zmínku určitě stál gól Filipa Lukeše, který skóroval do prázdné branky hostů přes celé hřiště, kdy zaskakující vedoucí mužstva Michal Fencl spočítal, že se trefil z 27 metrů.

Nejvyšší soutěž nyní pokračuje dvěma zápasy v dalším týdnu. Ve čtvrtek 28. září přivítají Strakoničtí od 19 hodin mistrovský Talent tým Plzeňského kraje, o dva dny později se opět doma představí proti SKKP Brno v tradičních 17 hodin.

FAKTA

Chance extraliga – 4. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HC Dukla Praha 23:35 (8:17). Branky: M. Nejdl 5 (2), F. Lukeš, Fencl 3, Nolč 2 (2), Landsinger, Bičiště 2, A. Nejdl 1 (1), Bernhard, Brůha, K. Lukeš, Krejčí, Michal Tíkal 1 – M. Rakouský 6, Dokoupil 5 (2), Hrubý, Březina 4, Vojtela, Josef, Macur 3, Sviták 2, Rumian, Krušberský, J. Rakouský, Hlinka, Moravčík 1. Rozhodčí: Blanár, Valášek. Vyloučení: 4:2. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 263. Nejlepší hráči utkání: M. Nejdl – Petržala.

Další výsledky: Jičín – Maloměřice Brno 32:24, Nové Veselí – Hranice 30:24, Karviná – Zubří 25:20, Kopřivnice – Talent Plzeň 28:38, Frýdek-Místek – SKKP Brno 24:35. Volno měly Lovosice.