Starší dorost se přiblížil prvenství ve druhé lize

Zvládli to! Ke konečnému vítězství ve druhé lize výrazně nakročili strakoničtí starší dorostenci. V sobotu 1. dubna totiž zvládli rozhodující bitvu s dosud vedoucím Libercem, když na jeho hřišti v rámci 19. kola zvítězili jednoznačně 30:24 (13:14).

V tabulce tak Severočechy o dva body předskočili a odsunuli na druhé místo, přičemž odehrají ještě tři zápasy, zatímco soupeř pouze dva. Víceméně už je tedy pravděpodobně rozhodnuto, že tým od Otavy obhájí loňské prvenství.

Šlágr kola byl od začátku vyrovnaný a družstva se střídala ve vedení. Nejprve si vypracovali až dvougólový náskok domácí, poté vedli několikrát o gól hosté. Ze stavu 10:11, který platil ve 26. minutě, udělali Liberečtí třemi trefami rázem stav 13:11 minutu a půl před přestávkou, do pauzy stáhli Jihočeši manko na gól (14:13).

Hned po obrátce se Strakoničtí dvěma trefami ujali vedení, následně při skóre 16:16 ve 34. minutě dali tři branky za sebou a náskok už pak až do konce nepustili. Domácí se přiblížili maximálně na dva góly, ve 47. minutě Strakoničtí odskočili na 25:19 a pak na 27:20.

Bylo rozhodnuto. Severočeši sice ještě předvedli třígólovou sérii, ale to samé dokázali hned vzápětí hosté a nakonec dokráčeli k výhře o šest branek. Stejný rozdíl byl v zápase mezi oběma týmy i na podzim (27:21).

Komentář zaskakujících trenérů Vlaďky Tíkalové a Jiřího Prechtla: „Odjeli jsme pro dva body a ty vezeme domů! Za suprovou obranou luxusně zachytal Mirek Tíkal, a to celé utkání. Vpředu táhl družstvo Martin Němec. Několik šancí jsme ještě nedali, skóre mohlo být klidně vyšší. Po vyrovnané první půli jsme se snažili kluky hlavně nahecovat, ti ukázali bojovnost a týmovost a ještě víc zlepšili obranu. Celý mančaft zaslouží pochvalu za týmovou spolupráci. Kluci projevili v zápase i emoce, což bylo důležité – dokázali se povzbudit, nahecovat. Děkujeme fanouškům, kteří sem vážili cestu a družstvo celý zápas povzbuzovali. Zasloužená výhra se zrodila i díky trenérovi Romanu Nejdlovi, který kluky kvalitně na utkání připravil.“

FAKTA

II. liga starších dorostenců – 19. kolo: Liberec – Strakonice 24:30 (14:13). Branky: Knob 6 (1), Tržický 6 – Němec 11 (5), J. Vondra 6, K. Lukeš 4, Michal Tíkal 3, Strnad, Kojan 2, M. Bilík, Koudelka 1. Rozhodčí: Valeš, Virt. Vyloučení: 1:2. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 1:5.

 

Zdroj: http://www.hazenastrakonice.cz/dorost-opanoval-slagr-v-liberci-o-sest-golu-priblizil-se-tak-vitezstvi-v-soutezi/