Házenkáři zahájili přípravu, v týmu došlo k jediné změně

Strakoničtí házenkáři zahájili zimní přípravu. K úvodnímu tréninku po vánoční pauze se hráči sešli v úterý 3. ledna. První zápas jarní části odehrají Jihočeši v sobotu 28. ledna v Novém Veselí, kde sice měli hrát až ve středu 1. února, ovšem na žádost domácích souhlasili s bližším termínem.

Nadcházející čtyři týdny budou zaměřené především na fyzickou kondici, jak uvedl trenér Michal Zbíral. „V průběhu sezony moc času na tréninky nemáme, zvlášť na ty fyzické, takže nás čeká fyzická – silová příprava.“ Vše samozřejmě půjde ruku v ruce i s herní částí, ovšem primární bude zmíněná fyzická příprava. „Zápasů hrajeme oproti minulým sezonám dost. Ve hře nás čeká pár drobností, na které se zaměříme,“ upřesnil trenér.

Mužstvo v osmnácti podzimních extraligových zápasech uhrálo sedm bodů, takže je třetí od konce na 12. příčce. Ovšem v počtu obdržených branek je nejhorší, inkasovalo 612 gólů. Dokonce i poslední Hranice, jež získaly pouhý bod, dostaly méně branek (600), třinácté Maloměřice Brno pak 560. Zaměří se tedy tým více na defenzivní činnost?

„Neřekl bych, že náš handicap byl v obraně. V zápasech, ve kterých jsme potřebovali uspět, jsme v obraně dominovali. Trápí nás ale efektivita střelby, to nás v utkáních, která skončila vysokým gólovým rozdílem, pokaždé zlomilo,“ uvedl Michal Zbíral. „Že dostaneme góly, to se stane. Ovšem my musíme být hlavně schopní konkurovat. Chceme se prezentovat aktivní házenou, hrát dopředu, rychle, žádné tahání času a zdržování. Když jsme přestali proměňovat šance a tuto házenou jsme hráli dál, vznikly z toho zmíněné gólové rozdíly,“ vysvětlil kouč.

Na této taktice se ani do druhé poloviny sezony nic měnit nebude. „Za mě říkám, že ne. I když spousta fanoušků a lidí kolem strakonické házené by si přála, abychom neprohrávali takovým rozdílem. Já to ale beru tak, že aktivní házená je základem pro to, aby nás to bavilo. Věřím, že pokud si příležitosti budeme vytvářet, dokážeme je postupem času i proměňovat a překlopí se to na lepší stranu,“ poznamenal Michal Zbíral. Co se týče přípravných zápasů, mužstvo nemá naplánované žádné. „Je na to velmi málo času. Čekají nás tři týdny kontinuální přípravy, poslední týden už budeme směřovat vše k mistrovskému utkání. Vložit do takového programu nějaký přátelák by pro nás byla jen komplikace,“ nastínil trenér.

Už s koncem podzimu se Strakonickým začala vyprazdňovat marodka, která je trápila v průběhu dosavadní části sezony. Hlavní otázkou nyní je stav pivota Martina Nového, který ještě před pauzou absolvoval operaci ramena. „Martin nastoupí do přípravy, i když stále he čeká rehabilitace. Uvidíme, jak to s ním bude v nejbližších týdnech vypadat. Pro nás je stěžejní konec základní části, kde nás čekají dva klíčové zápasy. K nim budeme vše směřovat,“ prohlásil Michal Zbíral. A nějaké změny v kádru? „Chtěli jsme posílit na postu brankáře, což se nám povedlo. Přijít by měl Honza Misař. Jinak se složení týmu nemění,“ uzavřel kouč.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz