Pek: Získat šest bodů je ambiciózní. Čtyři chceme minimálně

Nejdůležitější zápasy první poloviny základní části Chance extraligy před sebou mají strakoničtí házenkáři. Narazí na trojici soupeřů, kteří se v tabulce nacházejí na jejich úrovni. Jako první změří v sobotu 29. října od 18 hodin venku síly s Jičínem (11. místo, 4 body, odehráno 8 utkání), o týden později přivítají Hranice (14. místo, 0 bodů, odehráno 10 utkání), pak zavítají na hřiště čtvrtého Zubří a sérii prvních střetnutí v sezoně zakončí ve čtvrtek 17. listopadu doma s Maloměřicemi Brno (12. místo, 4 body, odehráno 11 utkání). Jihočeši jsou na předposlední 13. pozici se třemi body z devíti duelů.

Jaká má mužstvo očekávání před nadcházející veledůležitou podzimní sérií, do které jde po pěti jasných porážkách v řadě? „Na soupeře, kteří jsou nám aktuálně výsledkově nejblíže, si věříme. Hlavně na domácí zápasy,“ prohlásil kapitán týmu Tomáš Pek. „Jako první nás čeká venku Jičín, kde to bude o něco těžší. Soupeř nehraje vůbec špatnou házenou, má tvrdou obranu, hraje rychle. Je to nepříjemný tým, který může překvapit s každým. Bude to hodně těžké, ale následně na Hranice a Maloměřice si doma hodně věříme,“ zdůraznil.

Slabinou Strakonických v posledních zápasech je střelecká nemohoucnost, která je dána neproměňováním šancí. Toto je sráží nejvíce. „Opravdu s tím máme problém,“ potvrdil Tomáš Pek. „Moc bych si přál, aby to proti těmto papírově lehčím soupeřům bylo co se koncovky týče lepší. Naše trápení je dáno kvalitou soutěže, než jsme byli dosud zvyklí. V extralize jsou také lepší gólmani, jsou tam jiné obrany, všechno je daleko těžší a na všechno je méně času. To si myslím, že je jeden z důvodů naší nemohoucnosti v koncovce,“ konstatoval kapitán.

V čem vidí recept na zlepšení? „Je to o každém hráči, který si to v hlavě nese sám. Samozřejmě je to o nějakém prvním momentu, který se hráči povede, čímž je to pro něj potom snazší. Ale když jde do zápasu s tím, že mu to třeba už na rozcvičce nelepí a nelétá, k tomu pak nepromění první šanci, dostane se do koloběhu, kdy nad tím moc přemýšlí, což je špatně,“ vysvětlil Tomáš Pek.

Bývalý kapitán Martin Mošovský v nedávném rozhovoru pro Deník uvedl, že věří, že Strakonice ve zmíněných třech klíčových duelech získají šest bodů. Co na to Tomáš Pek? „Šest bodů je ambiciózních, ale nic nereálného to není. Chytřejší budeme po utkání v Jičíně. Čtyři body ale chceme minimálně,“ uzavřel.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz