Doma opět drama! Bod pro Strakonice trefil Ondřej Sedláček

Koncovky zápasu umí! Strakoničtí házenkáři zvládli ve svém druhém domácím vystoupení opět závěr zápasu, který pro ně tentokrát znamenal zisk bodu. Ve 4. kole Chance extraligy Jihočeši ve středu 21. září remizovali s SKKP Brno 26:26 (14:13), když hrdinou posledních minut a vteřin byl Ondřej Sedláček. Třemi trefami v řadě zařídil pro nováčka nejvyšší soutěže remízu. O vyrovnání se postaral šest sekund před koncem.

Zápas byl od začátku opět mimořádně vyrovnaný, za delší konec tahali po většinu času domácí. V úvodu otočili dvougólové manko a sami na tento rozdíl odskočili. Jenže víc se jim nepodařilo, Moravané stále drželi krok a ve 29. minutě bylo srovnáno na 13:13. Poločasové vedení Strakonic trefil minutu před přestávkou kapitán Tomáš Pek.

Hned po změně stran domácí odskočili znovu na rozdíl dvou branek, jenže hosté zlepšili výkon a byli to oni, kdo byl na koni a určoval tempo hry. Ve 45. minutě vedli o dva góly (20:18), když se prosadili třikrát v řadě. Domácí se trápili v zakončení, horko těžko hledali recept na obranu soupeře, kterého podržel mezi tyčemi i brankář Tomáš Janků. A nedokázali soupeři zabránit skórování z křídel. Navíc je trápily zbytečné chyby a laciné ztráty nebo zbrklé zakončení.

Deset minut před koncem to vypadalo se Strakonickými zle, hosté se dostali do tříbrankového vedení, přičemž ještě neproměnili sedmičku. Adam Nejdl ale snížil a možnost dotáhnout se na rozdíl gólu odmítl následně Eduard Wildt, když ze sedmičky trefil břevno. O minutu a půl později ale začal své hvězdné okamžiky Ondřej Sedláček a dal na začátku 54. minuty na 21:22. Jenže Brňané následně v rozmezí minuty dvěma brankami opět odskočili.

Drama vrcholilo a to nejlepší mělo teprve přijít. Strakoničtí nic nezabalili, stále se hecovali a dřeli s vidinou bodového zisku. Martin Nový snížil, hned po něm do prázdné branky při přesilovce dal Samuel Miklas na 23:24 (57. minuta). Hosté odpověděli, ale dvacet sekund nato skóroval Ondřej Sedláček a minutu a pět sekund před sirénou ten samý hráč srovnal na 25:25. Poslední minuta – kdo s koho.

Brňané šli do útoku a 36 sekund před koncem si vzali time out. Hned po deseti vteřinách přes jinak skvěle bránícího Petra Masáka prošel Dušan Živanov a prostřelil brankáře Jindřicha Mráze. Času na odpověď ještě domácím zbývalo dost – 26 vteřin. Dohráli akci na Ondřeje Sedláčka a ten šest sekund před koncem vyrovnal a zařídil ve strhující koncovce utkání dělbu bodů.

FAKTA

Chance extraliga – 4. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – SKKP Handball Brno 26:26 (14:13). Branky: A. Nejdl, Sedláček 5, Wildt 4 (2), Nový, Kaplan 3, Landsinger 2, Masák, Miklas, Pek, Krejčí 1 – Zahradníček 8, Živanov, Flajsar 5, Kikanović 4, Ratkovský 2, Stein 1 (1), Kocich 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 2:1. Diváků: 310. Nejlepší hráči utkání: Sedláček – Janků.

Ostatní výsledky: Hranice – Lovosice 32:34, Prešov – Frýdek-Místek 27:30, Zubří – Kopřivnice 39:25, Talent Plzeň – Nové Veselí 33:25, Maloměřice Brno – Karviná 21:31, Jičín – Dukla Praha odloženo.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz, foto Jindřich Kosák