Proti Kopřivnici trefil výhru vteřinu před koncem Martin Nový

Vysněné dva body jsou doma! Strakoničtí házenkáři coby nováček Chance extraligy se prvního vítězství dočkali hned ve 2. kole. V sobotu 10. září ve své hale udolali Kopřivnici rozdílem jediné branky 32:31 (13:15). Bylo to drama až do samého konce!

Zápas byl od začátku vyrovnaný, po většinu času byli ve vedení domácí. Dvě minuty před přestávkou byl za stavu 12:12 vyloučen domácí Michal Krejčí poté, kdy při střelbě z křídla trefil brankáře Bohumila Pšenicu (který byl oporou svého mužstva) do hlavy. A hosté přesilovku náležitě využili. Ujali se vedení, na což Strakoničtí našli ještě odpověď. Jenže hned za šest sekund si Kopřivnice vzala náskok zpátky a 16 sekund před přestávkou ho ještě navýšila, takže do šaten odcházela s dvěma góly k dobru.

Po změně stran se blýskl domácí brankář Jindřich Mráz, když zlikvidoval tři pokusy soupeře za sebou a protože jeho spoluhráči v útoku byli úspěšní, povedl se domácím za necelé tři minuty obrat na 16:15. Ve 42. minutě po další tříbrankové sérii vedli Jihočeši 22:19, jenže náskok brzy ztratili a začínalo se odznovu.

Další tříbrankovou sérii předvedli na začátku poslední desetiminutovky (29:26 v 54. minutě), jenže ani ta žádný klid neznamenala. V polovině 59. minuty byl stav smírný 31:31. V následném útoku domácí nepředvedli nic kloudného a dopředu šel naopak v poslední minutě soupeř. Mělo jít o závěrečnou akci, která jim dávala šanci na vstřelení vítězné branky. Hosté zakončili 15 sekund před sirénou ze šestky, jenže fantastickým zákrokem se blýskl brankář Jindřich Mráz a dal naopak domácím naději ještě něco vymyslet dopředu. A pomýšlet na dva body…

Strakoničtí si vzali time out. Do konce zbývalo 12 vteřin. Rozjeli útočnou akci, kdy se v předposlední vteřině dostal do zakončení pivot Martin Nový a úspěšnou střelou rozvlnil síť. Následně už zazněl jen závěrečný hvizd a propukla obrovská euforie. Radost spolu s týmem si užívala také zaplněná hala, tři stovky fanoušků, kteří jako tradičně vytvořili báječnou atmosféru.

Něco podobného zažily Strakonice v posledním utkání předešlé sezony, kdy rovněž v posledních vteřinách v baráži proti Hranicím vsítil rozhodující gól Tomáš Pek…

OHLASY TRENÉRŮ

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Jsem spokojený, dva body zůstaly doma. Soupeře jsme se snažili eliminovat hlavně v útoku, aby na nás tolik netlačil. Nasazení, s jakým jsme nastoupili, jsme měli větší než hosté. Z kluků bylo cítit, že chtějí víc uspět. Ve druhé půli jsme pak zlepšili střelbu a v závěru jsme šťastně získali první vítězství.“

Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice: „Strakonice si dva body minimálně za svoji bojovnost a nasazení zasloužily. Naopak s naším výkonem jsem hrubě nespokojený, samozřejmě rovněž s výsledkem i s předvedenou hrou. Ani jsme se nepřiblížili hranici bojovnosti a plnění taktických pokynů. Naše obrana byla špatná, byla bez důrazu a bez pohybu. Vrcholem všeho byla řada neproměněných šancí.“

FAKTA

Chance extraliga – 2. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – KH Kopřivnice 32:31 (13:15). Branky: A. Nejdl 10 (2), Nový, Sedláček 5, Bičiště 4, Landsinger 3, Kaplan 2, Masák, Pek, Krejčí 1 – Musálek 8 (7), Gřes 7, Brito 4, Střelec, Ježek, Doležel, Lefan 2, Ošmera, Zima, Polcar, Bukovský 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 5:5. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:7. Diváků: 300. Nejlepší hráči utkání: A. Nejdl – Pšenica.

Další výsledky: Zubří – Maloměřice Brno 30:25, Dukla Praha – Frýdek-Místek 33:28, Hranice – Karviná 27:32, Prešov – Lovosice 27:28, Talent Plzeň – SKKP Brno 37:22, Jičín – Nové Veselí 37:31.

 

11www.hazenastrakonice.cz