Házenkářky vyhrály druhou ligu. Ale co bude dál?

Ženy HBC Strakonice 1921 vyhrály II. ligu s právem postupu do I. ligy. Vzhledem k tomu, že družstvo opouští hráčky Sára Nejedlá, Kateřina Drábová (ukončení hráčské činnosti), Klára Divišová (studium mimo Strakonice), Veronika Vávrová (odchází do klubu Lázně Kynžvart MOL liga , I. liga ženy, I. liga st. dorky), Simona Schreibmeierová (odchází do DHC Plzeň – MOL liga + I. liga st. dorostenek Třeboň) a ostatní hráčky Třeboně budou hrát I. ligu st. dorostenek za Třeboň, není možné za této situace družstvo žen nadále udržet.

Došlo k dohodě mezi kluby HBC a Kynžvart o postoupení soutěže I. ligy žen do klubu Kynžvart. Hráčky Strakonic Barbora Hanzelínová, Eva Kordíková a Barbora Plojharová budou s házenou pokračovat v Sokole Písek, I. liga dorostenek + II. liga žen. Anežka Kadlecová zřejmě ukončí hráčskou kariéru. Tereza Korcová již činnost ukončila (zranění).

„Moc bych chtěl poděkovat všem hráčkám a mým asistentům Romanovi Plojharovi a Jiřímu Kordíkovi za pomoc s vedením družstva. Jiskře Třeboň za doplnění družstva, jinak by holky nemohly již hrát dříve, a to Radomírovi Schreibmeierovi,“ uvedl trenér Miroslav Vávra,

„S holkami jsem zažil hodně výborných a velkých sportovních úspěchů. Za celou dobu co jsem je vedl si nemůžu na nic stěžovat. Přeji všem, ať se jim v dalších klubech moc daří a v osobním životě také. Díky moc holky,“ uzavřel.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz