Házenkáři podruhé získali skalp Litovle a míří k vítězství v první lize

Povedlo se! Strakoničtí muži zvládli utkání jara a udělali veledůležitý krok k tomu, aby se na konci radovali z vítězství v první lize. Podruhé v sezoně si poradili s Litovlí, hlavním konkurentem v boji o konečné prvenství. Dosavadního lídra Jihočeši v sobotu 9. dubna v 19. kole soutěže porazili 27:24 (14:14). Bodově s ním na druhé pozici srovnali krok, navíc mají ještě dvě dohrávky proti soupeřům ze spodku tabulky k dobru. Takže si mohou vybudovat čtyřbodový náskok.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, když většinu času vedli domácí. Po necelé čtvrthodině hry už o tři branky, ale do přestávky soupeř vyrovnal a dokonce šel ve 29. minutě do vedení, poločasový smírný stav zařídil Lukáše Fencl. Začátek druhé části patřil hostům, ale o náskok brzy přišli a opět dotahovali. Tentokrát ale ztráceli jen jednu branku.

Až v závěru se domácí utrhli na dva góly zásluhou Davida Bičištěho, který dal z 22:22 na 24:22 v 54. a 55. minutě. Jihočechy navíc podržel v brance Jindřich Mráz, když chytil sedmičku. Hosté i tak následně snížili, ale pak domácí Adam Nejdl a po něm Martin Nový zařídili svými trefami klidný závěr. V poslední minutě se oba týmy prosadily jednou, takže zůstalo u rozdílu tří branek v konečném skóre.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „K vidění byl super zápas, hra se přelévala ze strany na stranu. My jsme to odtahali hlavně v obraně, podali jsme dobrý výkon. V útoku to samé. Klobouk dolů před všemi, kteří na hřišti byli. Klíčovou roli sehráli Petr Masák s Michalem Krejčím na ´dvojkách´ v obraně, tam jsme Litovel opravdu vymazali. A v útoku jsme hrozili ze všech pozic. Roli na průběh utkání měla i svázanost hráčů s ohledem na jeho důležitost. Bodový stav je pro nás teď hodně příznivý, ale máme vyšší cíle. Chceme do extraligy, takže musíme zůstat koncentrovaní pro baráž, kterou v případě vítězství v první lize budeme hrát. Nebudeme nic vypouštět, naopak spíš přidáme.“

FAKTA

I. liga mužů – 19. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – Tatran Litovel 27:24 (14:14). Branky: Bičiště 8, Sedlák 6, Nový 4, Mošovský 3 (3), A. Nejdl 3, Wildt 1 (1), Fencl, M. Nejdl 1 – Piwko 5 (4), Tkadleček 5, Šmíd 4, Barabáš, Prošvic 3, Dořičák, Vincour 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 6:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:4. Diváků: 270. Nejlepší hráči utkání: Bičiště – Nolč.

Další výsledky: Jičín B – Náchod 31:22, Sokol Vršovice – Hustopeče 27:23, Vsetín – Dvůr Králové 40:24, Zlín – Velká Bystřice 31:23, Chodov – Bystřice pod Hostýnem 36:23.

 

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz