Ligové týmy strakonické házené byly stoprocentní

Vydařený víkend 26. – 27. února! Všechny ligové týmy strakonické házené byly ve 14. kole svých soutěží stoprocentně úspěšné.

II. liga žen – 14. kolo: Háje Praha – Strakonice 29:44 (13:22). Branky: Krausová 9 – Vávrová 15 (2), Wollnerová 8, Schreibmeierová 7, Divišová, Plojharová 4, Kordíková 3, Drábová 2, Kadlecová 1. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení: 2:1. ŽK: 1:3. Góly ze sedmiček: 4:2.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, během úvodních pár minut jsme si vytvořili pohodlný náskok. Od té doby jsme utkání měli až do konce pod kontrolou. Dobře jsme bránili, přestože jsme dostali 29 gólů. A útok jsme měli výborný!“

II. liga mužů – 14. kolo: Strakonice B – Sezimovo Ústí 38:31 (16:16). Branky: Miklas 8, Mošovský 5 (3), A. Nejdl, Fencl 5, Michal Tíkal, F. Lukeš 4, Němec 3, K. Lukeš 2, Joza, Kojan 1 – Zůbek 11, Přibyl 6 (1), Sechovec 6, Kulhavý, Veselý 3, Janků, Švadlena 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 3:0. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 80.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Čekal jsem mnohem jednodušší průběh zápasu, ale soupeř se stále držel na dostřel. Donutil nás k osobní obraně na své dva nejlepší střelce, až toto přineslo rozhodnutí. Nebránili jsme dobře, dostávali jsme spoustu laciných gólů. Vývoj skóre mi neumožnil ve druhé půli zapojit do hry širší lavičku.“

II. liga starších dorostenců – 14. kolo: Strakonice – Šťáhlavy 32:22 (12:8). Branky: Michal Tíkal, M. Nejdl, Kojan 5, M. Bilík, Lysenko, Joza 3, Němec 2 (1), Beneš, K. Lukeš 2, Vondra, Novák 1 – Holý 8. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:0. Diváků: 100.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Konečně jsme se dočkali mistrovského zápasu. Kluci se na něj moc těšili. Jablonec a Šťáhlavy byl vytyčený cíl, oba tyto soupeře jsme chtěli porazit, protože jsme s nimi na podzim prohráli. Čekal jsem vyrovnaný zápas, což se i vinou našich neproměněných šancí po dvě třetiny zápasu dělo. Přesto jsem od začátku nepochyboval, že vyhrajeme. Měli jsme kvalitnější tým, plnou lavičku, možnost střídání. Chtěl jsem po klukách, aby hráli rychlou házenou, což bezezbytku plnili. Soupeři v závěru došly síly a my jsme stále hráli, co jsme měli.“

I. liga mladších dorostenek – 14. kolo: Háje Praha – Strakonice 28:29 (19:13). Branky: Baborovská 8 (3) – Šulcová 7 (4), Klejnová 6, Horažďovská 4 (3), Benešová 4, Stranevová, Remešová 3, Harantová, Matějková 1. Rozhodčí: Holátová, Knytlová. Vyloučení: 2:5. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 7:7.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Vstup do zápasu byl opět ve znamení technických chyb a nedodržování předem domluvených taktických pokynů. Kvůli tomu narostlo skóre na 19:12 v náš neprospěch. Po přestávce holky zjednodušily rozehrávku a dařila se střelba ze střední vzdálenosti. K obratu pomohla několika skvělými zákroky i brankářka. Holky chci pochválit za bojovný výkon a odhodlání zvítězit.“

Zdroj: www.hazenastrakonice.cz