Sportovec Strakonicka 2020: Konaly se házenkářské žně!

Poslední únorový týden proběhlo vyhlášení výsledků tradiční ankety Sportovec Strakonicka 2020, kterou společně pořádaly Okresní sdružení České unie sportu Strakonice, Týdeník Strakonicko a Město Strakonice. O výsledcích rozhodly čtyři desítky sportovních osobností, funkcionářů, trenérů a novinářů.

A do konečného pořadí napříč všemi kategoriemi výrazně promluvili členové házenkářského klubu HBC Strakonice 1921, který spadá pod TJ ČZ Strakonice! Gratulujeme!

 

Dospělí – jednotlivci

Páté místo: Tomáš Nejdl (HBC Strakonice 1921), házená – 18 bodů

Odchovanec HBC Strakonice 1921 se v dresu plzeňského Talentu stal v sezoně 2019/2020 podruhé mistrem republiky (titul však nebyl oficiálně vyhlašován), na podzim 2020 byl nadále členem západočeského celku coby hráč HBC Strakonice 1921.

 

Dospělí – kolektivy

První místo: Házenkáři HBC Strakonice 1921 – 54 bodů

Strakoničtí házenkáři drželi v nedohrané sezoně 2019/2020 I. ligy až do jarního přerušení vedoucí pozici s ambicí návratu do nejvyšší soutěže, do které jim následně nebyl umožněn postup, na podzim do přerušení soutěže jsou v tabulce Strakoničtí čtvrtí.

 

Mládež – jednotlivci

První místo: Veronika Vávrová (HBC Strakonice 1921), házená – 39 bodů

Reprezentantka ČR kategorie kadetek (U15), tahounka a opora mladších dorostenek Strakonic, které v roce 2020 postoupily do I. ligy, kde byla na podzim až do přerušení soutěže v čele tabulky bez ztráty bodu, o rok dříve stejné družstvo vyhrálo Žákovskou ligu starších žákyň a Veronika Vávrová se tak stala mistryní republiky.

 

Mládež – kolektivy

Druhé místo: Mladší dorostenky HBC Strakonice 1921, házená – 63 bodů

Družstvo mladších dorostenek v roce 2020 postoupilo do I. ligy (z II. ligy, kde bylo druhé s ambicí soutěž vyhrát), kde na podzim bez jediné ztráty drží až do přerušení soutěže první místo. Tým za sebou má úspěšnou dráhu, jejímž vyvrcholením byl titul mistryň ČR v Žákovské lize a pozdější postup do I. ligy mladších dorostenek.

 

Trenér roku

Miroslav Vávra (házená), HBC Strakonice 1921

Aktuálně trenér družstva prvoligových mladších dorostenek HBC Strakonice 1921, které v sezoně 2020/2021 na podzim coby nováček soutěže neztratily ani bod, vyhrály všech pět zápasů, než byla soutěž přerušena. Tým hrál doplněný o šikovné hráčky z Třeboně. Současný celek je stále tvořen hráčkami, které v roce 2019 vybojovaly titul mistryň republiky v kategorii starších žákyň, Miroslav Vávra děvčata trénuje od útlého věku a prošel s nimi všemi kategoriemi. Od poloviny roku 2020 je Miroslav Vávra rovněž krajským trenérem mládeže. V klubu zastává kromě trenérského postu i funkci předsedy.