Strakoničtí nohejbalisté ovládli krajský přebor žáků

Velký úspěch zaznamenali mladí odchovanci strakonického nohejbalu. Oddíl TJ ČZ Strakonice zvítězil v krajském přeboru žáků jihočeského kraje a sesadil tak z trůnu vítěze minulého ročníku, a sice mladé nohejbalisty TJ Radomyšl. Na třetí příčce skončilo Vlachovo Březí. Systém soutěže je tvořen několika turnaji. V letošním ročníku, díky jarní „koronavirové pauze“, jich bylo možno zorganizovat pouze pět. Dva turnaje dvojic, dva turnaje trojic a jeden turnaj jednotlivců. Dva turnaje ovládli žáci TJ Radomyšl a ve zbývajících třech zvítězili strakoničtí. Celkový součet bodů za umístění jim proto zajistil celkové první místo.

Sestava TJ ČZ Strakonice, oddíl žáci rok 2020: Tomáš Votava, Rostislav Hrubý, Michal Beneš, Kryštof Toman, Matyáš Sliacký, Tomáš Jareš, Lenka Hejdová a Šimon Vydra, trenéři: Petr Votava, Karel Vlas a Rudolf Toman

Koordinátor mládeže krajského přeboru Petr Votava: „Vzhledem k pandemii Covid 19, která nás všechny ovlivňuje na běžném životě, jsme byli rádi, že jsme měli možnost v letošním ročníku uspořádat alespoň 5 turnajů. Tento turnaj byl posledním z celé série turnajů a musím říci, že byl ozdoben velice pěknými výkony. Mnoho hráčů na sobě evidentně zapracovalo a jejich herní progres je viditelný. Velmi příjemně překvapili ti, kteří se jevili na začátku roku jako slabší. Vše je o tréninku a píli. Samozřejmě hráči zejména v žákovském věku musí mít ze hry radost, ale bez pravidelného tréninku to nelze. Proto bych chtěl poděkovat hráčům, jejich rodičům, ale hlavně pořadatelům turnajů. Bez nich by nemohl být pořádán ani jeden. Stále nás trápí nízký počet týmů v soutěži. Několik týmů projevilo zájem na účasti v příštím ročníku, tak se necháme překvapit. Ještě bych si z pozice předsedy a trenéra strakonického oddílu dovolil poděkovat svým svěřencům za skvělé výkony a zároveň jim pogratulovat k vítězství. Velký dík také patří trenérům Karlu Vlasovi a Rudovi Tomanovi.“