Nohejbalisté zakončili krajský přebor na posledním místě

Jako jasný cíl v posledním zápase krajského přeboru mužů si strakoničtí nohejbalisté vytyčili vítězství. Bohužel vlivem chyb v klíčových momentech utkání a zranění jednoho z klíčových hráčů podlehli v domácím prostředí Cepu.

TJ ČZ Strakonice – USC Cep 2:4.

Do první dvojice naskočil Žilák a Zemen mladší. První set byl velmi vyrovnaný, ale v koncovce setu se nepodařilo Zemenovi několikrát proměnit a to soupeř trestal. Druhý set už domácí tahali za kratší konec a nepomohlo ani střídání Votavy za Zemena. Výhra Vlase a Smrčky ve druhé dvojici znamenala srovnání skóre. Následovala hra trojic a na té poslední dobou strakoničtí staví. Bohužel polaři hostů si poradili s útoky Vlase i Žiláka a následné útoky proměňovali. A aby toho nebylo málo, tak ke smůle domácích se zranil Vlas, který tak nemohl pokračovat v zápase. Stav utkání 1:2. V následné odvetné hře dvojic Žilák s Votavou mladším udolali hostující dvojici ve třech setech a vrátili Strakonice zpět do sedla. Po nich nastoupil Smrčka a místo zraněného Vlase naskočil Hrubý. Ti hráli nad očekávání dobře, ale v koncovkách měl pevnější nervy soupeř. Poslední šance, jak zápas uvést do remízového stavu měli strakoničtí ve druhé hře trojic. Zde soupeř hrál velmi zkušeně a rozhodl tak o prohře domácího týmu.

Kapitán Zbyněk Žilák: „Zápas, který jsme chtěli vyhrát, jsme si prohráli z velké části sami. Bohužel po zranění Káji Vlase jsme mohli bojovat jen o remízu. Stále vyprodukujeme obrovské množství chyb v základních herních činnostech jako je příjem a nahrávka. Tyto dvě disciplíny a také zlepšení fyzické kondice budou základním kamenem naší zimní přípravy. Průběh tréninků bude dosti odlišný než tomu bylo dosud. Pokud budeme všichni pracovat, tak věřím, že se příští rok vrátíme silnější, protože poslední místo v soutěži nikoho nemůže těšit. Máme v kádru hráče žákovského věku, kteří prokázali během sezony herní zlepšení a pokud budou kluci makat, tak budou soupeře příští rok trápit o mnoho více.“