Skvělý úvod nohejbalistům na výhru nestačil

Navzdory omezujícím opatřením je krajská nohejbalová soutěž mužů jihočeského kraje v plném proudu. Strakoničtí nohejbalisté v pátek 19. června v rámci šestého kola přivítali na svých kurtech v Habeši NK Křenovice, které se zatím zabydlely na třetím místě tabulky. V loňském roce strakoničtí krajskou soutěž suverénně ovládli, ale letošní ročník má přesně opačný vývoj.“ V minulém roce jsme měli velice silné mužstvo, jehož cílem bylo vyhrát krajský přebor. Což se povedlo. Tuhle sezónu jsme tým výrazně omladili a chceme zejména získávat zkušenosti a sehrát se,“ sdělil kapitán Zbyněk Žilák

TJ ČZ Strakonice – NK Křenovice 2:4.

Domácí sestava: Žilák, Vlas, Smrčka, Chylík, Votava st., Zemen ml. (chyběli Votava ml., Hrubý)

Vstup do utkání vyšel strakonickým na výbornou. Nejprve Vlas s debutujím Chylíkem vyprovodili hostujícího Bohdala s Brabcem ve dvou setech a stejně tak Žilák se Smrčkou se s dvojicí Hrdlička, Čerkl dlouho nezdrželi. To bylo bohužel od domácího týmu vše. V následné trojici Vlas, Žilák, Smrčka a střídající Chylík na soupeře nestačili. A po prohře Vlase, Chylíka a střídajícího Votavy v první odvetné dvojici soupeř definitivně ožil a převzal otěže utkání do svých rukou. Stav utkání 2:2. Drama následovalo ve druhé odvetné dvojici, kdy Žilák se Smrčkou první set lehce ztratili, ale druhý dokázali zvrátit na svou stranu. Bohužel třetí set po několika neproměněných útocích pro sebe „urval“ soupeř. Poté následovala hra druhých trojic, ve které nohejbalisté Strakonic bojovali o bod za remízu. Do té nastoupil Vlas, Votava a Chylík. Ti bohužel ztratili první set „za devítek“. Ve druhém setu po několika nevynucených chybách vystřídal Vlase na smeči Žilák, ale i když se hra zpřesnila, tak na otočení stavu utkání to nestačilo. Soupeř z Křenovic slavil výhru v utkání 4:2.

kapitán týmu Zbyněk Žilák: Po dvou vyhraných dvojicích byl soupeř jako opařený, ale našimi chybami, zejména v první trojici, jsme ho pustili do hry. Hra trojic se nám dlouhodobě nedaří. Jinak si myslím, že utkání mělo náboj a nechybělo mu nasazení všech hráčů. Pochvalu z domácího týmu si zaslouží debutující Chylík, na kterém je vidět, že pokud se nohejbalu bude věnovat, tak z něho muže být pro náš tým zajímavý hráč.

 

Průběžné pořadí KP mužů jihočeského kraje 2020

1. NK Dynín
2. NK Legendy „B“
3. NK Křenovice
4. TJ Lužnice Tábor
5. SOKOL Lišov „B“
6. TJ Spartak Trhové Sviny
7. USC Cep
8. TJ ČZ Strakonice