Novinky z házené? Plzeňští hráči pokračují, vrací se Tomáš Nejdl, dvě posily jsou z Lovosic

Filip Kaiser, Jan Kačín, Eduard Wildt, Martin Říha a Vojtěch Klaus. K tomu odchovanec Tomáš Nejdl a čerstvě příchozí David Bičiště a Martin Nový. To je výčet hráčů, kteří budou strakonický dres v první lize (spolu se stávajícími kmenovými hráči hráčů) oblékat v příští sezoně, přičemž poslední dvě jména jsou zcela nová. Jde o posily z Lovosic. David Bičiště hraje na spojce, od Martina Nového si oddíl slibuje výrazné posílení na postu pivota.

Skončil naopak pivot Pavel Fořt, který přišel loni v létě. Jednání, která klub vedl ještě s jeho bratrem Jiřím a brankářem Janem Misařem, úspěšně nedopadla a tito hráči mužstvo neposílí. „Tým je tímto víceméně naplněný,“ uvedl předseda klubu Miroslava Vávra. „Na devadesát procent jsou tímto změny v kádru konečné. Ovšem přestupní termín začíná až v srpnu a trvá do 15. září, takže se ještě může něco přihodit,“ dodal. Mančaft je však v tomto složení připraven na nadcházející prvoligový ročník, který by měl být postupový, dostatečně.

Aktuálně hráči oficiálně netrénují, scházejí se jen k volným tréninkům. Do přípravy vstoupí 15. července. Během ní absolvují turnaj v Novém Veselí, v rámci kterého se poměří s extraligovými celky. Poté bude následovat soustředění v Lázních Kynžvart, stejně jako loni.