Házenkáři vyhráli turnaj v Českých Budějovicích

Tři zápasy ( i když časově zkrácené) v jediném dni zvládli vítězně strakoničtí muži. V sobotu 25. ledna v Českých Budějovicích třemi výhrami opanovali přípravný turnaj Budweis Starnet Cup 2020, kterého se zúčastnilo šest celků. Byla to jejich první herní prověrka v zimní pauze. Porazili Hustopeče 21:16, Bohunice 18:12 a v boji o konečné prvenství Vršovice 22:21. Jak viděl zápasy trenér Michal Zbíral?

Strakonice – Hustopeče 21:16 (10:8)

„Nevím, zda Hustopeče byly kompletní a v jaké fázi přípravy jsou. Oba týmy sestavu hodně prostřídávaly, šanci dostávali i mladí hráči, kteří s námi poctivě trénují. Byl to pro ně test, jestli se někam posunuli. Doufám, že i kluci ví, že to byl jen turnajový duel, který nám vcelku vyšel, a že do mistrovského utkání nic nepodcení. Nevyvozuji z tohoto výsledku nic pro první jarní zápas, který nás se stejným soupeřem čeká.“

Strakonice – Bohunice 18:12 (11:4)

„S papírově nejslabším soupeřem nám tohle utkání sedlo ze všech nejvíc. Za dvacet minut první půle jsme dostali čtyři góly, obrana hrála velmi dobře a góly jsme stříleli z rychlých protiútoků.“

Strakonice – Vršovice 22:21 (11:8)

„Z naší strany to byl naprosto ubojovaný zápas, který se nám nepovedl. Nedařilo se nám. Nastoupili jsme bez nasazení, chyběly náběhy a tempo, což celý průběh poznamenalo. Neproměnili jsme také dost příležitostí a Jindra Mráz hodně šancí soupeře chytil, klidně jsme tedy mohli o sedm gólů prohrát. Konečné prvenství je příjemné, ale nebylo tím hlavním, proč jsme turnaj absolvovali. Tím bylo hlavně nabrání fyzičky.“

Konečné pořadí: 1. Strakonice, 2. Vršovice, 3. Hustopeče, 4. Maloměřice, 5. Loko České Budějovice, 6. Bohunice.

Velmi pozitivně kouč hodnotil obě posily – Josefa Klača a Vojtěcha Klause. „Pepa Klačo byl v obraně opravdu znát, vyztužil ji. V útoku jsou ještě mezery, což je však dáno nesehraností, do začátku odvetné části se to určitě zlepší,“ řekl. Vojtěch Klaus, jenž přišel na jih Čech na limitovaný přestup z Talentu Plzeň, nastoupil na levé spojce. S týmem před turnajem absolvoval pouhé dva tréninky. Také on zahrál podle slov Michala Zbírala velice slušně. „Byly to pro něj první zápasy po vážném zranění, do toho posledního už nezasáhl. Je to spojka, která umí vystřelit z devítky. Vojtova hra se mi líbila,“ upřesnil.

Mužstvo před sebou má ještě měsíc přípravy, tréninkové zatížení bude trenér upravovat podle zdraví hráčů. Nechce, aby zbytečně došlo k jejich přetížení. Další dvě herní prověrky obstarají souboje se Šťáhlavami, jeden zápas se odehraje na západě Čech a druhý ve Strakonicích.