Stolní tenisté vykročili do nového roku správnou nohou

Lepší vstup do nového roku si stolní tenisté strakonického Elektrostavu ani přát nemohli. Obě jejich mužstva byla v sobotu 11. ledna úspěšná, díky čemuž si v tabulkách pojistila umístění v klidném středu.

Druholigové áčko zvládlo v rámci dvanáctého kola důležitou bitvu na stolech sedlčanského Tatranu, kde zvítězilo 10:4. O sedm bodů se rovným dílem zasloužili Tomáš Havlík s Jakubem Slapničkou, dva přidal Ladislav Dobiáš (u Otavy je na hostování) a jeden František Copák.

Třetiligovému béčku se pak v domácí herně podařil veliký obrat. Sice už prohrávalo 2:5, ale nakonec porazilo soupeře ze SKUŘ Plzeň 10:6. Body: Ondřej Krejčí 4, Michal Brožek a Daniel Hýža po 3. Pochvalu si vysloužili zvláště Ondřej Krejčí s Michalem Brožkem, kteří v kritických chvílích vždy vyhráli a svůj tým podrželi.

Trenér Vladimír Havlík tak mohl být spokojený: „Musím ocenit naprosto obětavý a profesionální Jabuba Slapničky a Tomáše Havlíka, kteří i přes nedobrý zdravotní stav podali vynikající výkon a neprohráli ani jedno utkání. Kuba hrál s antibiotiky, Tom je dobral před třemi dny a já doufám, že již podobný scénář letos nebudeme muset podstoupit. Za pochvalu stojí také výkon Ládi Dobiáše, jenž se prezentoval vyzrálým výkonem a pomohl dvěma body k našemu přesvědčivému vítezství.“
Tabletenisové soutěže budou zase pokračovat o posledním lednovém víkendu, kdy béčko přivítá soupeře z hlavního města – první Michle a poslední TTC Story Praha. Áčko čeká výjezd na sever, kde utká s vedoucími Litoměřicemi a desátým Libercem.