Lucie Švejnohová hraje první ligu žen a extraligu juniorek

Volejbalistka Lucie Švejnohová, bývalá hráčka oddílu TJ ČZ Strakonice, se po letních reprezentačních soustředěních a opravdu krátkém čtrnáctidenním volnu připravovala od 6. srpna se svým týmem Volejbal Plzeň na novou sezonu 2019/2020, ve které hraje současně extraligu juniorek a také již I. ligu žen. To znamená, že někdy může za víkend odehrát čtyři ligová utkání. Jak tedy vypadaly uplynulé tři měsíce Lucie Švejnohové?

Na začátku srpna se vydalo plzeňské družstvo juniorek a žen na náročné kondiční soustředění do Vysokých Tater, kde kromě posilování zvládlo i dvě velmi náročné túry. První byla výšlap na Rysy (2499 m. n. m.), druhou zkouškou byl Kriváň (2495 m. n. m.). Vysoké Tatry jednoznačně naplnily očekávání a účel, všem daly hodně zabrat. Děvčata splnila veškerý plán, který byl hodně náročný. Pro každou hráčku to byla určitě jedna z nejtěžších morálních zkoušek vůbec.

Následovalo dvoudenní volno a 16. srpna se tým přesunul do Klatov. Zde se již vrátil zpět k volejbalu. V průběhu týdne proběhly tréninky zaměřené na volejbalovou kondici a rozebírání herních postupů na videu. Poté se již volejbalistky přesunuly do Plzně, kde pokračovaly v těžké letní přípravě. Během týdne absolvovaly třífázové tréninky na schodech na atletickém stadionu, skákaly přes překážky v písku a zvedaly těžké váhy v posilovně.

O víkendu 7. – 8. září sehrály plzeňské ženy a juniorky první přípravný turnaj v hale na Lokomotivě Plzeň, zúčastnilo se ho osm družstev složených jak z žen, tak z juniorek. Následně odcestovaly extraligové kadetky a juniorky na testovací turnaj do Ostravy. Juniorky byly rozděleny do dvou skupin po šesti týmech, plzeňské juniorky skončily ve skupině na druhém místě a v neděli 15. září je nejprve čekalo semifinále s týmem KP Brno, ve kterém prohrály 1:2, proto nakonec hrály plzeňské hráčky o konečné třetí místo s Duklou Liberec. Ve skupině se jim podařilo tento tým porazit, v boji o bronz ale bohužel prohrály a skončily na konečném čtvrtém místě. Od 20. září se naplno rozběhla nová volejbalová sezona 2019/2020.

Lucie Švejnohová pravidelně nastupuje v I. lize žen a zároveň v extralize juniorek. Klubové povinnosti koncem října vystřídala za reprezentační soustředění v termínu 25. – 30. října v Kladně, kam si hráčky pozval reprezentační trenér Stanislav Mitáč k již 13. srazu v tomto roce. Zde hráčky ladily formu na prosincový mezinárodní turnaj MEVZA.