Strakonické nohejbalisty čeká boj o II. ligu

Poté, co zakončili sezónu prvenstvím v krajském přeboru jihočeského kraje, mají strakoničtí nohejbalisté před sebou další výzvu. A ne malou!

V sobotu 19. října od 10 hodin sehrají ve sportovní hale TJ ČZ v ulici Máchova kvalifikační duel s týmem TJ Spartak Čelákovice „B“. Případné vítězství je automaticky posune do ligové soutěže, což by byl velký úspěch, protože ta byla ve Strakonicích k vidění naposledy v roce 2003. Od půlky září se poctivě připravují, což potvrzují slova hráče a vedoucího družstva Zbyňka Žiláka: „Trénujeme dvakrát v týdnu celkem v slušném tempu a myslím, že se všichni dostáváme do dobré formy. Snad to prodáme v zápase. Na začátku letošní sezóny jsme si dali cíl vyhrát krajský přebor, což se nám celkem bez problémů podařilo. Tím jsme získali právo se zúčastnit kvalifikace a poprat se o druhou ligu. Los nám přisoudil béčko Čelákovic, které mají ve svém kádru hráče s ligovými zkušenostmi. Soupeř to nebude snadný, ale tady už není prostor si moc vybírat. Doufáme, že přijde dost lidí, kteří by nám svou podporou pomohli zvítězit a soupeře dostat trochu pod tlak.“