Soupeři ze severu Čech byli nad síly stolních tenistů

První tým stolních tenistů Elektrostavu Strakonice hostil o uplynulém víkendu 12. – 13. října na svých stolech hráče ze severních Čech, proti kterým uspěl napůl. V sobotu prohrál s loňským finalistou TTC Litoměřice 1:10, když se o jediný bod zasloužil František Copák, jenž porazil hostující jedničku Jana Pinku, a v neděli porazil SKST Liberec C 10:5. O body se postarali J. Slapnička 2, P. Novotný, F. Copák 1 a čtyřhra.

Třetiligové béčko hostovalo na pražských stolech. V sobotním utkání podlehlo jednomu z favoritů soutěže Sokolu Michle Praha v poměru 2:10, oba body získal Lukáš Zeman, a v neděli si pak strakoničtí hráči napravili reputaci a vyhráli 10:6 nad TTC Praha. O body se podělili L. Zeman 4, O. Krejčí 3, M. Brožek 2, Z. Soukup 1.

Hodnocení trenéra Vladimíra Havlíka: „Musím říci, že s favoritem soutěže z Litoměřic jsme prohráli těsně prvních pár zápasů a pak už to nešlo, soupeř byl příliš silný a zkušený. Proti Liberci jsme samozřejmě chtěli uspět, ale naši hráči neunesli tíhu utkání a v podstatě všichni zahráli pod své možnosti. S takovým výkonem se v této soutěži vyhrát nedá. Věřím, že se na další dvoukolo zkoncentrujeme a předvedeme takové výkony, které nám zajistí vyšší bodový zisk.“

I další dvoukolo sehraje druholigové áčko v domácím prostředí. O posledním říjnovém víkendu přivítá pražskou Spartu (sobota od 14.00) a Bor u Tachova (neděle od 10.00). Béčko bude zajíždět na stoly TTC Elizza Praha C a SF SKK El Niňo Praha D.