Krajský přebor žáků v nohejbale zná svého vítěze

Po několika propršených dnech se dopoledne v neděli 8. září vyjasnilo a antukové hřiště v Radomyšli obsadili mladí nohejbalisté. A nevyjasnilo se pouze na obloze, ale i výsledkově. Nohejbalové naděje měly před sebou poslední turnaj z celé série turnajů v rámci krajského přeboru žáků jihočeského kraje. Právě tento rozhodl o celkovém pořadí.

 

Turnaje dvojic, který pořádal místní TJ Radomyšl, se zúčastnilo devět sestav. Velkými favority byly áčková sestava Radomyšle ve složení Hendrych a Mandl a áčková dvojka Strakonic reprezentována Hrubým a Votavou mladším. Právě ta posledně jmenovaná celý turnaj dvojic ovládla bez ztráty jediného setu. Na třetí místo se úspěšně probojovalo céčko Strakonic – Hejdová, Beneš. Po ukončení turnaje následovalo vyhodnocení celé sezony, vyhlášení výsledků a předání cen.

 

I když v posledním ze série turnajů byli úspěšní hráči TJ ČZ Strakonice, tak na celkové prvenství jim to nestačilo. Vítězem krajského přeboru žáků jihočeského kraje se stali hráči oddílu TJ Radomyšl, druzí byli hráči TJ ČZ Strakonice a třetí místo zbylo na TJ Vlachovo Březí.

 

„Tento turnaj byl posledním z celé série turnajů a musím říci, že byl ozdoben velice pěknými výkony. Ti šikovní nepřekvapili, protože podali kvalitní výkon, tak jak jsme od nich zvyklí. Naopak velmi příjemně překvapili ti, kteří se jevili na začátku roku jako slabší. Vše je o tréninku a radosti ze hry. Krajský přebor žáků jsme se rozhodli obnovit z důvodu znovuzrození mládežnického nohejbalu v jižních Čechách. To se povedlo částečně. Na jednu stranu, jsou zde hráči, kteří jsou velkým příslibem do budoucnosti a na druhou stranu nás trochu trápí malý počet týmů. Tři na krajský přebor je prostě velmi málo. Nicméně na příští rok nám svitla naděje v podobě Dynama Českých Budějovic, které se, doufejme, připojí a možná i jiní. Jako koordinátor mládeže bych chtěl poděkovat všem hráčům a jejich rodičům, ale hlavně pořadatelům turnajů. Bez nich by nemohl být pořádán ani jeden,“ uvedl koordinátor mládeže krajského přeboru a předseda oddílu TJ ČZ Strakonice Petr Votava.