Volejbalistka Švejnohová absolvovala náročná soustředění

Volejbalistka Lucie Švejnohová, která prošla oddílem TJ ČZ Strakonice, za sebou má náročná soustředění s reprezentačním týmem U18. Letní blok přípravy začal v Dobřichovicích u Prahy (13. – 17. června) a byl ve znamení dvouzápasů s univerzitními týmy USA (Arizona a Ohio) a dále pokračováním v kondiční práci. Česky podlehly týmu z Arizony 2:3 a Ohio porazily 3:1.

Soustředění proběhlo ve spolupráci s Akademickým výběrem ČR, který se v té době připravoval na Letní světovou univerziádu v Itálii. Bylo zaměřeno hlavně na součinnost obrany na síti a v poli.

Další zastávkou bylo klidné a krásné prostředí ve Vésce u Olomouce od 24. do 29.června, kdy jako zázemí sloužil pěkný hotel s výbornou regenerací a klimatizované pokoje i sportovní hala byly balzámem proti venkovním vedrům, která panovala.

Program družstva byl náročný jak po volejbalové stránce, tak po té kondiční. Šlo o týdenní mikrocyklus zaměřený na závěrečnou herní přípravu proti soupeřům z Německa a Francie. V pondělí, ve středu a v pátek posilovna, v úterý a ve čtvrtek ráno před snídaní fartlek. Večer vždy regenerace a péče fyzioterapeutky. To vše proložené volejbalovými tréninky.

Následovalo soustředění v Semilech od 1. července, jež bylo zaměřené hlavně na individuální činnosti, hru v šestkách a posilovnu. Ve čtvrtek 4. července vyrazil reprezentační výběr U18 směr německý Torgelow, vzdálený 520 kilometrů, kde odehrál dvě utkání. Obě prohrál – 1:3 a 0:3.

Děvčata hrála na půdě silného soupeře z velké země a s velkým počtem hráček, s výraznými sportovními centry (čtyřmi v Německu). Ihned po návratu do Česka 6. července se dívky přesunuly do Žďáru nad Sázavou, kde opět pokračovaly v herním soustředění, tentokrát s reprezentací Francie. Tu o den později porazily 3:2, aby další den nato vyhrály soupeřky 3:1.

Po krátké pauze se tým U18 sešel 11. července ke svému poslednímu letnímu kempu opět v Dobřichovicích u Prahy, v rámci něhož odehrál o dva dny později ještě jedno přátelské utkání v hale pražského Olympu proti univerzitnímu týmu z USA.

V neděli 14. července byl blok letních soustředění reprezentačního týmu U18 ukončen.

Nyní čeká Lucii Švejnohovou hodně krátké prázdninové volno, poté 1. srpna startuje letní příprava v jejím mateřském klubu Volejbal Plzeň. Zde absolvuje soustředění ve Vysokých Tatrách, poté další soustředění v Klatovech a následně volejbalové tréninky akondiční přípravu v Plzni.