Mladí nohejbalisté se na mistrovství republiky neztratili

Nedaleko Hradce Králové v okrese Rychnov nad Kněžnou leží obec s kuriózním názvem Peklo nad Zdobnicí. O víkendu 15. – 16. června se tam uskutečnilo mistrovství České republiky dvojic a trojic nohejbalistů, kteří spadají do kategorie starších žáků. Strakonický oddíl TJ ČZ vyslal na tuto akci po jedné dvojici a trojici, které startovaly pod vedením trenéra Petra Votavy. Duo Tomáš Votava – Rostislav Hrubý sice bojovalo statečně, ale po třech prohrách a jedné výhře nemohlo myslet na postup, takže jejich pouť skončila již ve skupině.

Druhý den bylo na programu klání trojic. Ta ze Strakonic podlehla v základní skupině favorizovanému Českému Brodu a Modřicím B, ale v osmifinále, kam postupovali všichni, si spravila chuť, když poslala předčasně domů okresního rivala z Radomyšle. Následně celek od Otavy nadějně rozehrál čtvrtfinálovou bitvu se Vsetínem, ale nakonec prohrál. Jeho cesta šampionátem tak skončila.