Ani pošesté nepoznali nohejbalisté Strakonic porážku

Začíná to být trochu stereotyp, ale zrovna tento by nohejbalisté TJ ČZ Strakonice neradi měnili. Pět výher v řadě je krásná statistika. Na půdě posíleného Dynína ani tentokrát nezaváhali.

Nohejbalisté od Otavy nastoupili na soupeře od podlahy. Majewski s Tomanem a Vlas s Žilákem vyhráli úvodní dvojice. Vedení 3:0 zpečetila i výhra Majewskiho trojky. První klopýtnutí v zápase zaznamenali Vlas s Žilákem v odvetné dvojici, když lehce ztratili první set a i když ve druhém hru podstatně zlepšili, tak první prohru v zápase neodvrátili. Domácí možná vycítili šanci na remízu a tak ve druhé odvetné dvojici trápili Tomana a Majewskiho až do třetího setu. Zde za devítek zachoval Toman chladnou hlavu a útok proměnil. Poslední zápas utkání v podobě hry druhých trojic si už Žilák, Smrčka a Švancar užili a zakončili utkání výhrou 5:1.

 

Za tým TJ ČZ Strakonice bodovaly:

Trojice – Toman, Majewski, Smrčka – 1, Žilák, Smrčka, Švancar – 1.

Dvojice – Vlas, Žilák – 1, Toman, Majewski – 2.

 

Vedoucí týmu Zbyněk Žilák: „Výsledek utkání vypadá jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Soupeř byl tentokrát posílen o dalšího hráče z loňského druholigového kádru. Několik zápasů bylo na tři sety, ale i tak jsme utkání zvládli a zejména v koncovkách setů jsme zachovali klid. Máme za sebou více než polovinu sezóny a jsme na špici tabulky se slušným náskokem. Můžeme směle říct, že chceme celou soutěž vyhrát. Poděkování patří klukům z Dynína, kteří nám připravili po zápase přátelské posezení s pohoštěním a nutno dodat, že domů se odjíždělo obtížně.“

 

Další utkání hrají nohejbalisté TJ ČZ Strakonice 15. června na půdě Cepu.