Házenkářský desetiboj ovládly mladší žákyně ze Strakonic

Za necelý měsíc druhý titul mistryň republiky! Takového úspěchu dosáhl oddíl strakonické házené v žákovské kategorii dívek. Na začátku května nejprve opanovaly Žákovskou ligu starší žákyně, o víkendu 1. – 2. června na ně navázaly mladší žákyně prvenstvím v házenkářském desetiboji. Jeho finálová část se konala v Plzni za účasti šesti družstev. V těsných a vyrovnaných kláních nakonec uspěly Strakonice před pořádajícím klubem a měly i trojí zastoupení v All Stars týmu.

Přes postup kvalifikací se do finále probojovala šestice HBC Strakonice 1921, DHC Plzeň, DHC Slavia Praha, HK Ivančice, Sokol Poruba a TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Soutěž spočívá v tom, že jednotlivá družstva absolvují deset disciplín (hod míčem, rychlý běh, střelba na přesnost, pětiskok, překážková dráha, shotouty, aktivita střelby jednotlivců v osobní obraně a klasické hře 6+1, osobní obrana a hra 6+1 formou každý s každým), kde sbírají jednotlivé body. Desátou je Joker, který je vsazen na jednu z uvedených disciplín pro získání dvojnásobného počtu bodů.

„Víkend byl opravdu náročný pro všechny hráčky. Sportovně nabitý program nabídl vyrovnané souboje mezi jednotlivými aktéry a do toho všeho holky musely ještě odehrát náročné zápasy se silnými soupeři. Turnaj je specifický tím, že kromě házené je zaměřen na všeobecnou pohybovou vybavenost. S hráčkami se od nejnižších kategorií zaměřujeme hlavně na pohyb, proto jsme na závěrečné měření sil odjeli s ambicemi na titul,“ zmínila trenérka Šárka Fundová, která tým vede spolu s Martinem Harantem.

Ke každé z disciplín přistupovaly hráčky podle trenérky zodpovědně a připraveně. Doménou Jihočešek je hra osobní obrany, kterou i bezkonkurenčně vyhrály. Jokera však vsadily na pětiskok. Ukázalo se, že to byl dobrý tah. „Do posledního soutěžního dne jsme šli s průběžným prvním místem, ale spolu s asi největším aspirantem na vítězství DHC Plzní. Vrcholem neděle, a vlastně i rozhodujícím kláním o to, kdo se bude moci pyšnit titulem, byl zápas právě s DHC Plzeň. Byli jsme blízko, hodně jsme si věřili, holky byly nabuzené a namotivované. Šlo opravdu o vše, každá ztráta bodu v tomto klání – osobní obrana, shotout, normální hra 6+1 – by znamenala odsun na druhé místo. To jsme nechtěli dopustit,“ zdůraznila Šárka Fundová.

Hodně času na trénincích tomu děvčata věnovala. Osobní obranu bez potíží zvládla výsledkem 8:3, na shotouty ovšem body ztratila. „Rozhodující byl klasický zápas, v němž holky už nechtěly nic ponechat náhodě a dotáhly své snažení k mistrovskému titulu v házenkářském desetiboji. Všechny si zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak víkend odmakaly, vyždímaly ze sebe všechny psychické i fyzické síly a dokázaly, že si první místo opravdu za celoroční dřinu každá, bez výjimky, zaslouží. Díky patří též trenérovi Martinu Harantovi, který má na tom všem obrovskou zásluhu,“ zdůraznila Šárka Fundová.

FAKTA

Celkové pořadí: 1. HBC Strakonice (celkem 49 bodů) 2. DHC Plzeň (47 bodů), 3. HK Ivančice (46 bodů) 4. DHC Slavia Praha (36 bodů), 5. Sokol Poruba (24 bodů), 6. TJ Jiskra Havlíčkův Brod (13 bodů).

Výsledek umístění z jednotlivých disciplín: 3. místo hod míčem (nejlepší výkon z družstva Nela Šulcová), 2. místo rychlý běh (Eva Andrlíková), 1. místo střelba na přesnost (Eliška Harantová, Nikola Benešová, Apolena Klejnová – stejně bodů), 2. místo pětiskok (Eva Andrlíková), 2. místo překážková dráha (Andrea Koptová).

Do All stars týmu byly vybrány:Nikola Benešová, Nela Šulcová a brankářka Agáta Nárovcová. Eva Andrlíková vyhrála celou disciplínu v rychlém běhu.

Popiska fotografie vítězného týmu mladších žákyň Strakonic. Horní řada (pokaždé zleva): trenér Martin Harant, Agáta Nárovcová, Apolena Klejnová, Eliška Harantová, Agáta Soukupová, Nicola Stranerová, Barbora Levá, Tereza Veitsová, Eva Císařovská, Nela Šulcová, trenérka Šárka Fundová. Dolní řada: Michaela Kokrdová, Andrea Koptová, Nela Švecová, Nikola Benešová, Eva Andrlíková, Eliška Burdová.